Barkod Sistemi Fiyat Bilgisi

Barkod sistemi fiyat bilgisi yazımız, yeni açılan ve barkod sistemi kurmak isteyen işletmelerin giderlerini minimum düzeyde tutmak için hazırlanmıştır.

Barkod sistemi fiyatlarından bahsetmeden önce işletmenizin hangi yazılım ve donanımlara ihtiyacı olduğunu netleştirerek başlayalım.

BARKOD SİSTEMİ İÇİN POS BİLGİSAYAR GEREKLİ Mİ?

Yeni açılan veya açılmak üzere olan işletmeler eğer daha önce bir barkod sistemi kurmamışlar ise sistemin tüm malzemelerini satın almak zorunda olduklarını düşünmektedirler.

Müşteriler ile yaptığımız ve kafa karışıklığı yaratan en temel konulardan biri Dokunmatik Barkod Sistemleri olmaktadır.

Özellikle dokunmatik özelliği olan pos bilgisayar ve dokunmatik monitör tercihi, satışı yapılacak ürünlerde barkod numarası bulunmuyor veya barkod okutma işlemi yerine ekrandan dokunarak satışı gerektiren ürünler varsa avantajlıdır.

Bunun dışında kalan işletmeler, dokunmatik bilgisayar için 2.000 – 3.000 tl arasında bir bedel ödemek yerine, mevcutta kullanmakta oldukları masaüstü, dizüstü veya all-in-one bilgisayarlarını barkod sistemi oluşturmak için kullanabilirler.

BARKOD SİSTEMİ İÇİN BARKOD OKUYUCU TERCİHİ

Barkodlu ürünleri okutabilmek için ayrıca bir barkod okuyucuya ihtiyaç olacaktır. CCD, 1D ve 2D barkod okuyucular hakkında detaylı bilgi için Barkod okuyucu nedir ve nasıl çalışır yazımızı okuyabilirsiniz.

İşletmeniz çok yoğun çalışacak ve müşterilerin aldığı ürünleri en hızlı şekilde okutmak isterseniz 750 TL – 1.500 TL fiyat aralığında ki masaüstü barkod okuyuculardan tercih etmelisiniz.

Diğer durumlarda 200 – 800 TL fiyat aralığında el tipi lazer kablolu veya kablosuz barkod okuyucu işletmeniz için yeterli olacaktır.

BARKOD YAZICI GEREKLİ Mİ ?

Satışını yapacak olduğunuz ürünler tedarik ettiğiniz firmalardan zaten üzerlerin de barkod ile geliyorsa, bir barkod yazıcısına ihtiyacınız olmayacaktır. Barkod sisteminizde kullanmak için tercih edeceğiniz yazılım BarkodSis olması durumunda satış ekranında kategoriler oluşturabilir ve bu kategoriler altına ürünler ekleyerek barkodlu olmayan ürünleri ekrandaki düğmelerine tıklayarak satabilirsiniz.

Ancak ürünlerin büyük çoğunluğunda barkod bulunmuyor veya ürünlerin üzerindeki barkodlar hatalı basılmış ve barkod okuyucu tarafından okunamıyor ise 800 – 1.500 TL fiyat aralığında bir barkod yazıcıya ihtiyacınız olacaktır.

NEDEN FİŞ YAZICI KULLANMALIYIM ?

Fiş yazıcılar ile müşterilerinize yapmış oldukları alış veriş sonunda hangi ürünlerden kaç adet, kaç liradan aldıklarını gösteren mali değeri olmayan bir bilgilendirme fişi vermenizi sağlar. Fiyat aralığı 300 – 700 TL arasında değişmektedir. 58MM ve 80MM kağıtlara baskı yapılmasını sağlayan iki modeli bulunmaktadır.

Ayrıca fiş yazıcı ile verilen fişleri ürün iade ve değişimi için de kullanabilirsiniz. BarkodSis programı fiş üzerine bir barkod yazar. Müşteri fiş ile geri geldiğinde kasiyer fiş üzerindeki barkodu okuttuğunda BarkodSis programı otomatik olarak satışın yapıldığı tarihteki fişe karşınıza getirir.

BARKOD SİSTEMİ’NDE HANGİ PROGRAMI KULLANMALIYIM ?

Barkodlu satış yapılan her sektörde 12 yılı aşkın bir süredir kullanılmakta olan BarkodSis Satış programını tercih edebilirsiniz. Ekranın üst tarafından BarkodSis hızlı satış programının deneme sürümünü indirerek 7 gün süreyle kullanıp deneyebilir, beğenirseniz ömür boyu lisansını satın alabilirsiniz. Barkod sistemi fiyat bilgisi yazımız burada sonra eriyor. Bir sonraki makalede görüşmek üzere.

barkod sistemi fiyatları
Sending
Bu sayfa size yardımcı oldu ise puan verin
4.33 (3 votes)
BarkodSis İndir