Barkod Sistemi Nasıl Kurulur?

İşletmelerin faaliyet gösterdikleri sektörler farklılık gösterse de barkod sistemi nasıl kurulur noktasında kurulum için temel ihtiyaçları birbirine çok yakındır.

Temel olarak basit bir işletme için bilgisayar, barkod okuyucu ve barkodsuz ürünleri fazla ise bir barkod yazıcı ile barkod sistemi nasıl kurulur sorusunun donanım kısmını cevaplamış olduk.

Bu donanımlarla kullanılmak üzere birde işletmenizin stoklarını takip edecek, hızlı satış sistemi işlemleri gerçekleştirmenize imkan verecek bir barkod programı ihtiyacı olacaktır.

Donanım ve yazılım temin edildikten sonra bilgisayarınıza barkod yazılımı yüklecektir, barkod okuyucusu için özel bir işlem yapılması gerekmeketedir. Bilgisayarın usb portuna takılması yeterli olacaktır.

Barkod yazıcı ise bilgisayarınıza sürücüsü yüklenerek tanıtılması gerekmektedir. Barkod yazıcı satın almadan önce yazılımı aldığınız yerle görüşmeniz avantajınıza olacaktır. Bazı barkod yazıcılar üzerlerine takılan etiketleri otomatik algılamaktadır, ancak ucuz yazıcılarda bu özellik olmadığından her farklı ölçüde etiket takıldığında yeniden kalibre edilmeleri gerekmektedir.

Dolayısı ile donanım kurulumu konusunda yeterli bilginiz yok ise ve bu detaylar ile uğraşmak istemiyorsanız fiyatları daha uygun gözüksede kurulum ve ayarlar noktasında yetersizseniz bu hizmeti ücretli olarak farklı bir firmadan almanız gerekecektir. Bu nedenle yazılımı satın alacağınız firma üzerinden bu tip cihazları tedarik ederek sorunsuz kullanım imkanı yakalarsınız.

Barkod Sistemi Nasıl Kurulur ? Hangi Barkod Sistemini Kullanmalıyım ?

Bu işe başlamadan önce biraz zaman ayırmalı internet üzerinden barkod yazılımlarını incelemelisiniz. Birçok üretici sayfalarında programın deneme sürümlerini yayınlamaktadır. Bu demo programlarını indirip incelemeniz ne satın alacağınız noktasında size bir öngörü sunacaktır. Sonrasında üreticinin sitesinde iletişim adresi, telefon bilgilerinin yer alıp almadığını kontrol ediniz.

Programı satın aldıktan sonra desteğe ihtiyacınız olacaktır, bu nedenle yazılımın satın alımı sonrasında destek hizmetinin nasıl olduğunu üretici firma ile görüşerek öğrenebilirsiniz.

Yazılımların fiyat aralıkları oldukça farklılık gösterebilmektedir. Programdan beklentilerinizi belirlemeniz daha az bedelle bir yazılım satın almanıza yardımcı olacaktır, aksi durumda hiç kullanmayacağınız birçok özellik için boştan yere para vermiş olacaksınız.

Bu nedenle modül modül ek özellikler kazandırılabilir programlar sizin için avantajlı olacaktır.

Diyelim ki barkod sistemi kurma amacınız işletmede bulunmadığınız zamanlarda yerinize bakan akrabanızın doğru fiyatlar ile ürünleri satmak istemesini sağlamak olsun. Hiç kullanmayacağınız birçok özelliği olan bir yazılım almak yerine çok uygun fiyatlar ile perakende satış programı satın alabilirsiniz.

Sending
Bu sayfa size yardımcı oldu ise puan verin
5 (3 votes)
BarkodSis İndir