Çalışanlarınızı Nasıl Etkin İzlersiniz?

Çalışan bağlılığının takibi, güven eksikliğine yol açmak zorunda değildir.

Küçük işletmenizin ufkunu genişlettiyseniz ve şimdi uzaktan çalışma alanını kapsıyorsanız, muhtemelen ekip verimliliğini ölçmek için kullanılan çalışan izleme stratejilerine aşina olursunuz. Uzak iş gücünüzün dinamiklerini ve bunu nasıl etkilediğinizi anlamak, işletme sahibi olarak rolünüzün bir parçası.

Gelişen bir işi formüle etmek için, uzaktaki çalışanlarınız başarıyı teşvik eden üretken bir zihniyet sürdürmelidir. Bu, çalışanların ilgisini çekerek ve yabancılaşmayı önleyerek elde edilir. Etkili liderlik eylemleriyle üretkenlik tohumlarını ekmelisiniz.

Liderler çalışanlarınızı üretken, tutarlı bir çalışma durumunda tutmanın, özellikle küçük işletmelerin yüksek riskli ortamlarında başarının önemli bir parçası olduğunu bilir. Ayrılmayan ve motive olmayan çalışanların başarı misyonunu paylaşma olasılıkları yoktur. Fakat bu verimlilik seviyelerini nasıl takip edebilirsiniz? İzleme bir yaklaşımdır ve sağlıklı üretken alışkanlıkların teşvik edilmesine yardımcı olabilir. Bununla birlikte, çoğu için, çalışan izlemesi müdahaleci ve çalışan üzerinde “casusluk” eylemi olarak görülebilir.

Güvensizlik duygularını ortadan kaldırmak için, çalışan verimliliğine etkin liderlik becerileri ve teknoloji arasındaki ikili bir ortaklık olarak bakmalıyız. İşte kendi liderlik deneyimimden ikisini nasıl birbirine geçireceğiniz ve ekibinizi yabancılaştırmadan verimliliği nasıl artıracağınıza dair birkaç ipucu.

Olumlu iletişim ile üretkenliği artırın.

Liderlik seninle başlar. Şirket başkanı olarak, şirketinizin tonunu ayarlamaktan siz sorumlusunuz. Lider olarak çalışan bağlılığımı doğrudan etkileyeceğimi ve çoğu zaman ne kadar üretken olduklarının farkındayım.

Örneğin, üzerinde çalışılan görevlerle irtibatta kalmak için Jira adlı bir araç kullanıyorum. Verimliliği ve iletişimi teşvik eden teknolojik araçları bulmak için zaman ayırmak yararlı bir uygulamadır. Kendi markamı oluşturmak ve ilgi çekici bir çalışan deneyimi yaratmak, şirket genelinde prodüksiyonu geliştirir.

Ekip iletişiminin meşgul bir uzaktan çalışma ortamı için gerekli bir bileşen olduğunu yeterince vurgulayamıyorum. Görevlere, büyümeye ve vizyona dayalı iletişim düzenli olmalıdır – ekibinizi hedefleriniz arasında döngüde tutmanın yanı sıra (en küçük) başarıları yönlendirmek ve kutlamak. Mevsimsel bir oyunda yer almak için sanal bir takılmak gibi bir şey gibi bazı “kutlamaları” ortamınıza sokmayı düşünün. Olumlu, ilgi çekici bir görüşme yapmak için ekibinizdeki her fırsat, uzaktaki ekibinizin merkezileşmesine yardımcı olur.

Çalışanların izlemesini çalışanlara açıklarken aynı derecede önemli olan açık iletişim ihtiyacıdır. Çalışanların izlenmesi ile ilgili tereddütler mevcuttur, bu nedenle çalışanların izlenmesi kullanılırken verimlilik artışını açıklamak gerekir. Amaç izlemenin paylaşılması çalışanlarınıza gerekli bilgileri verir. Çalışanları izlemek, gecikmekte olabileceğiniz alanları belirlemenize yardımcı olur. Örneğin, eski bir uygulamanın çok uzun bir iş yaptığını fark edebilirsiniz. Kötü performans gösteren uygulamanın belirlenmesi, gerekli değişiklikleri yapmanıza izin verecektir. Bu gibi tanımlamaları çalışanlarınıza, meydana geldiklerinde açıklayarak, izleme yazılımı kullanmanın önemini ve iletişim, şeffaflık ve katılım çabalarınızı daha da güçlendirirsiniz.

Çalışan izleme konusunda dürüst iletişim, sizinle çalışanınız arasında güven yaratır. Çalışanınız bir sorunla karşılaşırsa, bağımsız mücadele etmekten çok sizinle bağlantı kurmaya daha uygun olacaktır. Sizin ve çalışanlarınız arasında güvene dayalı bir ilişki kurmak, ilgi çekici ve mutlu bir iş yeri için gereklidir.

İletişim ve şeffaflık ayrıca çalışanların kendilerini dışlanmış hissetmemelerini sağlamaya yardımcı olur. Çalışanlar, özellikle o kim unutmayın uzaktan çalışma , iş ortamı kalıyor eğer yabancılaşma hissi elde edebilirsiniz. Kendinizi bilinmeyen nedenlerle izlenen bir çalışan olarak hayal edin ve izlemeden asla geri bildirim almadıysanız. Ayrılmış bir çalışan olmak kolay olurdu, değil mi? Şimdi, kuruluşunuzun araçlarının ve uygulamalarının etkinliğini değerlendirebilmesi için izlenen bir çalışan olarak kendinizi hayal edin ve ayrıca izlemenin şirket içinde gösterdiği olumlu eğilimleri de duyarsınız. Bu senaryoda çok daha meşgul bir çalışan olmanız muhtemeldir.

Örneği ayarlayın.

Liderlik benimle başlar.

Uzak çalışanlarınız muhtemelen sizinkinden farklı saatler geçiriyorsa, uygunluk durumunuzu korumak önemlidir. Olumlu üretkenlik örneğini belirlemek çalışanlara izlenecek bir şey verir.

Dünya çapında çalışan, yaklaşık 50 çalışandan oluşan bir ekiple, güvenli ve sorunsuz bir şekilde iletişim kurma yoluna sahip. Telegram ekibimdeki iletişimi geliştirmek için kullandığım anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Birbirimizi kabul ediyoruz, güncellemeler gönderiyor ve hedeflerimizi ve kazandıklarımızı paylaşıyoruz. Bu uygulamayı, ekip üyelerini, çalışan verimliliğini izlemek için izleme yazılımını nasıl kullandığımız konusunda etkin bir şekilde bilgilendirmek için de kullanıyorum. Ayrıca ekibimi yabancılaştırmamak için, verimlilik izleme yazılımını kendim kullanıyorum. Ayrıca açıklığı artırmak ve yazılımı kullanma iddiasını desteklemek için aylık olarak raporlarımı ekibimle aktif olarak paylaşıyorum.

İzlemeniz hakkında şeffaf olun.

Ekiplerinizde bir angajman seviyesini korumanın – onlara bağlı kalma fırsatları vermenin – verimliliği olumlu yönde etkileyeceğini unutmayın.

Uzak işgücünüzde daima şeffaflık uygulayın. Çalışanların izlenmesi ile ilgili olarak, izlemenin farkında olan çalışanlar görevde kalmaya ve kaliteli çalışmaları dışarıda bırakmaya yönlendirilir. Ayrıca çalışanlarınızın yürürlükte olan politikaların farkında olması koşuluyla verimsiz çalışma olaylarının daha az görülmesi ihtimali de vardır. Unutmayın, verimlilik artışı ancak çalışanlarınız neden izlendiklerini anlarsa gelir. Çalışanlarınızı neden izlemekte olduğunuzu açıklamamak, güvensizliğin kokusunu sallar ve çalışanlarınızın ekibin bir parçası gibi hissetme olasılığı daha düşüktür. Verimliliği izlemek, görevlerinizi ve aciliyet seviyelerini daha iyi ayarlamak ve şirket güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirmek için çalışan izlemenin gerekli olduğunu belirtin. Başarılarınızı desteklemek için yardım olarak kullanın.

Şeffaflık, ekibinizde daha fazla güven oluşturur ve şirketinizin genel misyonuna ulaşmanıza yardımcı olur. Çalışanlarınızı çalışan izleme hizmetlerinin kullanımı hakkında bilgilendirmek, güven iletir. Çalışanlarınızın izlemenin neden gerçekleştiğini tam olarak anlamaları için, hava dalgalarını temizlemeniz ve şeffaflığı en baştan ifade etmeniz gerektiğini anlayın.

Genel olarak, çalışanların izlenmesi, uzak bir işgücüne sahip olmanın gerekli bir parçasıdır. İzleme yazılımınızın oluşturduğu veriler, doğrudan üretkenlik göstergeleridir. Doğru izleme, işletme liderlerine yatırım getirinizi en üst düzeye çıkarmak için uygun gördüğünüz her şeyi değiştirmenize olanak tanıyan değerli bilgiler sağlayabilir .

Şu anda değilseniz, çalışan gözetimine şeffaflık ve dönüştürücü liderlik becerileri göz önünde bulundurularak yaklaşmaya başlayın. Kendinizi ekibinizde lider olarak konumlandırın ve markanızı şeffaf ve iletişim kurarken oluşturun. Bir girişimci olarak, çalışanlarla çalışan ilişkilerini teşvik etmek, şirketimde sürekli ve şeffaf bir figür olarak kalmak için bir strateji oluşturmak için kendimi devralıyorum. 

Sending
Bu sayfa size yardımcı oldu ise puan verin
0 (0 votes)
BarkodSis İndir