Dijital Cüzdan

Dijital cüzdan, birçok ödeme yöntemi ve web sitesi için kullanıcıların ödeme bilgilerini ve şifrelerini güvenli bir şekilde saklayan bir sistemdir . Dijital bir cüzdan kullanarak, kullanıcılar sahaya yakın iletişim teknolojisi ile alımları kolayca ve hızlı bir şekilde yapabilirler. Ayrıca daha sonra hatırlayabileceklerinden endişelenmeden daha güçlü şifreler oluşturabilirler.

Dijital cüzdanlar, müşterilerin akıllı telefonlarıyla alışveriş yapmak için ödeme yapmalarını sağlayan mobil ödeme sistemleri ile birlikte kullanılabilir . Sadakat kartı bilgilerini ve dijital kuponları saklamak için dijital bir cüzdan da kullanılabilir .

Dijital cüzdan, e-cüzdan olarak da bilinir.

Dijital Cüzdanı Kırma

Dijital cüzdanlar, tüketicinin tüm ödeme bilgilerini güvenli ve kompakt bir şekilde saklayarak fiziksel cüzdan taşıma ihtiyacını büyük ölçüde ortadan kaldırır. Ayrıca, dijital cüzdanlar tüketici verilerini toplayan şirketler için potansiyel bir nimettir. Şirketler satın alma alışkanlıklarını ne kadar çok bilirlerse, onlara o kadar etkili bir şekilde pazarlayabilirler. Tüketicilerin olumsuz tarafı mahremiyet kaybı olabilir.

Dijital cüzdanlar, gelişmekte olan ülkelerin çoğunun küresel finansal sisteme daha fazla katılımını sağlar. Dijital cüzdanlar, katılımcılara verilen hizmetler için ödemeleri kabul etmenin yanı sıra diğer ülkelerdeki arkadaşlardan ve aileden fon veya para almalarını sağlar. Dijital cüzdanlar, çoğu zaman daha kırsal alanlarda bulunanların bağlantı kurmasına izin veren, fiziksel bir fim veya şubeye sahip bir banka hesabı gerektirmez.

Dijital Cüzdan Kullanma Örneği

2016 yılında en iyi dijital cüzdan şirketlerinden birkaçı, Accelitec WalletBuilder, Adyel, Airtel Money, AlliedWallet, Alipay, American Express, Android Ödemesi, Bank of America ve Boost Mobile’ı içeriyordu. ve PayPal. Bir örnek olarak, Google’ın Cüzdan servisi, kullanıcılarının telefonlarına nakit olarak “saklamalarını” sağlar. Müşteriler bu parayı hem mağazada hem de Google ödemelerini kabul eden işletmelerde çevrimiçi olarak harcayabilirler.

Yukarıda belirtildiği gibi, bu, yakın alan iletişim teknolojisi (yakın mesafedeyse iki akıllı cihazın iletişim kurabilmesi) ile desteklenir. Bir işletme şu anda Google’ın ödeme sistemini kabul etmiyorsa, Google ayrıca kısa bir süre önce fiziksel bir Cüzdan Kartı geliştirdi – esasen Google Bankası ile bağlantılı bir banka kartı .

Ocak 2018’de, Google iki önemli ödeme akışını (Android Pay ve Google Cüzdan) Google Pay adı verilen tek bir hizmette birleştireceğini açıkladı. Google Pay ile kullanıcılar, ödeme bilgilerini Google hesaplarına kaydedebilecek ve Google ürünlerinin bulunduğu her yerde (örneğin, Chrome Android, Youtube ve NFC ödeme seçenekli perakende satış yerleri) alışveriş yapabilecektir.

Sending
Bu sayfa size yardımcı oldu ise puan verin
0 (0 votes)
BarkodSis İndir