Nakit Avans Nedir ?

Nakit avans, bir bankadan veya alternatif bir borç verenden gelen kısa vadeli bir borçtur. Bu terim ayrıca, kart sahiplerinin belirli bir miktarda para çekmelerini sağlayan birçok kredi kartı veren kuruluş tarafından sağlanan bir hizmeti ifade eder. Nakit avanslar genellikle yüksek faiz oranlarına ve ücretlere sahiptir, ancak hızlı onay ve hızlı fon sağlama özellikleri nedeniyle borçlulara cazip gelirler.

Nakit Avans Türleri

Çeşitli nakit avanslar var, ancak hepsi arasındaki ortak paydalar sert faiz oranları ve ücretleri.

Kredi Kartı Nakit Avansları

En popüler nakit avans türü bir kredi kartıyla bir krediyle borçlanmaktadır. Para bir ATM’den veya kredi kartı şirketine bağlı olarak, bir bankada yatırılan ya da ödenen çeklerden çekilebilir. Kredi kartı nakit avans genellikle düzenli alışverişlerde oranından daha da yüksek bir yüksek faiz oranı taşır: Sen 24 ortalama% ödeyeceğiniz – ortalama yaklaşık% 9 daha yüksek APR alımları için. Dahası, faiz hemen tahakkuk etmeye başlar; zarafet süresi yoktur .

Bu nakit avanslar genellikle sabit bir oran veya gelişmiş miktarın bir yüzdesini de içerir. Ayrıca, paraya erişmek için bir ATM kullanıyorsanız, genellikle küçük bir kullanım ücreti tahsil edilir.

Ayrı faiz oranları ile birlikte, kredi kartı nakit avansları kredi alımlarından ayrı bir bakiye taşır, ancak aylık ödeme her iki bakiyeye de uygulanabilir. Bununla birlikte, sadece ödenmesi gereken asgari tutarı ödüyorsanız, kartın düzenleyicisine federal yasa tarafından daha düşük faiz oranlı bakiye uygulaması için izin verilir. Bu değişmeden alımlar için oran olduğu için, nakit avans bakiyesi aylarca o yüksek oranda oturabilir ve faiz tahakkuk ettirebilir.

Çoğu durumda, kredi kartı nakit avansı faizsiz veya düşük faizli tanıtım teklifleri için uygun değildir. Artı tarafta, hızlı ve elde edilmesi kolaydır.

* Nakit avans kısa vadeli bir kredidir.
* Nakit avansların çoğu, bir kredi kartından borçlanmayı içerir.
* Ticari nakit avansları ve maaş günü kredileri gibi başka nakit avansları da vardır.

Ticari Nakit Avansları

Ticari nakit avansları, şirketler veya tüccarlar tarafından bankalardan veya alternatif borç verenlerden alınan kredileri ifade eder. Tipik olarak, kredisinden düşük olan işletmeler, faaliyetlerini finanse etmek için nakit avans kullanmaktadır ve bazı durumlarda, bu avanslar gelecekteki kredi kartı makbuzları ile veya işletmenin satışlarından elde ettiği fonların bir kısmı ile çevrimiçi hesabında ödenmektedir. Bir işletmenin kredi puanını kullanmak yerine, alternatif borç verenler , tüccarın PayPal gibi çevrimiçi hesaplardan ne kadar para aldığı dahil olmak üzere birden fazla veri noktasına bakarak kredibilitesini araştırır.

Dip Not

Nakit avanslar nadiren kullanıldığında endişe verici değildir, ancak acil durumları karşılamak için en iyi kısa vadeli çözümlerdir. Alışkanlık halini alıyorlarsa ya da sonları buluşturmak için düzenli olarak nakit avansa ihtiyacınız varsa, o zaman ciddi bütçeleme ve harcama değişiklikleri sırayla gerçekleşir.

Sending
Bu sayfa size yardımcı oldu ise puan verin
0 (0 votes)
BarkodSis İndir