Perakende Mağaza Yönetimi: Mağazanızın Sorunsuz Çalışmasını Sağlayın

Perakende mağaza yöneticilerinin bir çok sorumluluğu vardır – ve bunun nedeni işletmenin genel başarısında değerli bir rol oynamanızdır. Ayrıca bir çok şapka giyersiniz. Satış ortağı, müşteri hizmetleri temsilcisi, yönetici, patron, web sitesi editörü, sosyal medya yöneticisi… resmi ünvanlarınızdır.

Ve birçok işletme çok kanallı satışı keşfetmeye başladıkça, şapka sayısı yalnızca artmaya devam eder. Operasyonel bir şekilde sıkı bir gemi çalıştırmanıza yardımcı olacak uygun beceriler için, personel ve teknoloji ile nasıl silahlanabileceğinizi görelim.

Çalışanlarınızı destekleyin ve motive edin

Bir mağaza yöneticisinin en önemli rollerinden biri perakende personeli koordine etmek ve teşvik etmektir. Perakende sektöründe çalışanların ciro oranlarının en yüksek cirolu ilk beş dikeyden biri olması özellikle önemlidir.

En başından doğru insanları işe almak, çalışan maliyetini azaltmanın en iyi yoludur. “Yalnızca doğru becerilere sahip olmalarını sağlamak için değil, aynı zamanda şirket kültürüne, yöneticilerine ve iş arkadaşlarına iyi uyum göstermelerini sağlamak gerekir.”

Bir mağaza yönetici olarak, bu kişileri işe almada ve doğru bir şekilde pozisyon belirlediğinizden emin olmanız kilit bir rol oynar.

Yerleştirme sürecini tutarlı ve eksiksiz tutmak, bu sürecin ne olduğunu tam olarak belgelendirmeye yardımcı olabilir. Bu belirli eğitimler, kilometre taşları, performans hedefleri ve yeni işe alımlar için rehber niteliğindedir. Bu sadece siz ve çalışanlarınızı aynı seviyede tutmaz, aynı zamanda her personelin aynı eğitimden geçtiği ve aynı deneyim ve beklentilere sahip olduğu anlamına gelir.

Kadroya girdikten sonra, onları hemen bilgisayar başına bırakabileceğiniz anlamına gelmez. Bir yönetici olarak, yolculukları boyunca onlarla iletişim kurmaya devam etmek sizin görevinizdir. Size belirttiğimiz performans hedeflerini hatırlıyor musunuz? İlerlemenizi kontrol etmek ve öncekilerle tanışınca yeni hedefler belirlemek için personelinizle düzenli 1 : 1 toplantılar düzenleyin.

Lider olmak işinizin gereği olsa da, çalışanları dinlemek ve izlemek, sorunlarını duymak ve bunları ele almak, fikirlerini dinlemek onları cesaretlendirecektir.

Sending
Bu sayfa size yardımcı oldu ise puan verin
0 (0 votes)
BarkodSis İndir