Satış Noktası Terminali

Bir satış noktası (POS) terminali, perakende satış yerlerinde kart ödemelerinin işlenmesi için kullanılan bir donanım sistemidir. Kredi ve banka kartlarının manyetik şeritlerini okumak için kullanılan yazılım, donanıma gömülüdür. Taşınabilir cihazlar (yani bir tezgâha bağlanan terminaller değil), özel veya üçüncü tarafların yanı sıra, yeni mobil ödeme şekilleri için temassız yetenekler, yeni nesil POS sistemlerini temsil eder.

ANAHTAR PAKETLER

  • Satış noktası terminali, perakende satış yerlerinde kart ödemelerini işleme koymak için kullanılan bir donanım sistemidir.
  • PoS terminalleri elle çalıştırılan makineler olarak başlatıldı, barkod ve tarayıcılarla mobil Pos’lara dönüştürüldü.

Satış Noktası Terminalini Anlamak

Kredi kartı veya banka kartı bir bedeli ödemek için kullanıldığında, geleneksel bir satış noktası (POS) terminali önce satıcıya aktarılacak yeterli fon olup olmadığını kontrol etmek için manyetik şeridi okur, sonra transferi yapar. Satış işlemi kaydedilir ve bir makbuz basılır veya alıcıya e-posta veya metin yoluyla gönderilir. Tüccarlar nakit akışlarını nasıl yönetmeyi tercih ettiklerine bağlı olarak bir POS terminali satın alabilir veya kiralayabilir. Bir sistem satın almak, önceden ödenen maliyetleri içerirken, kira ödemeleri aylık ödemeleri aştığı halde toplam kira ödemeleri, sistemin faydalı ömrü boyunca bir kerelik satın alımlardan daha fazla olabilir.

Mevcut eğilim, geleneksel tescilli donanımlardan uzakta ve bir tablet veya başka bir mobil cihaza yüklenebilecek yazılım tabanlı POS sistemlerine doğru. Eğrinin ilerisinde kalabilmek için POS terminal üreticileri kendi taşınabilir ve mobil POS cihaz sürümlerini tanıtıyorlar.

Bu tür cihazlar, müşterilerin genellikle bir ürün veya yemek için ödemeyi beklemekten hoşlanmadıkları gerçeğinin farkında olan yoğun perakende mağazalarında ve restoranlarda görülebilir. POS sistemi satın alan kişiler için fiyat, işlev ve kullanım kolaylığı önemli kriterlerdir. Büyüyen birbirine bağlı dünyada son derece önemli olan sistemlerin güvenliğidir. Bazı yüksek profilli müşteri verileri hackleri, işletim sistemleri güncellenmemiş olan POS terminalleri aracılığıyla meydana geldi.


Sending
Bu sayfa size yardımcı oldu ise puan verin
0 (0 votes)
BarkodSis İndir