Satış Programı Bulutta mı yoksa kendi Bilgisayarınızda mı olmalı?

Satış programı bulutta mı olmalı ? sorusu için en objektif cevap : Birkaç faktöre bağlıdır ve aynı zamanda iş verilerinizin değeri ile doğru orantılıdır.

Bildiğiniz gibi araç kiralamaktan hoşlanan ve hoşlanmayan iki farklı insan tipi vardır. Matematiksel olarak bir araç kiralamak ve o araç için aylık para ödemenize karşın hiçbir zaman o araca sahip olamazsınız. Ancak milyonlarca insan bunu halen yapmakta ve bu yöntemi tercih etmektedir. Bu senaryo Satış Programı ile aynıdır.

Her zaman satın almak yerine kiralamayı tercih eden bir kişiliğiniz varsa bu durumda yazılımınızın bulutta kalması sizin için ideal olandır, çünkü yazılımın bir kopyası veya yazılım lisansına sahip olmadan programı kullanırsınız ve kiraladığınız yazılımının aylık / yıllık ödemesini yapmadığınızda elinizde hiçbir şey kalmaz.

Satış Programınız Bulutta Güvende mi ?

İşletmenize ait bilgi ve verilerinizi başka kurum ve kuruluşlar ile paylaşılabilir olunması noktasında kaygılarınız yoksa, işletme verilerinize sizin dışınızda tam erişim sağlayabilecek ve iş verilerinizi saklayan firmanın gelecekte yoluna devam edip etmeyeceği ve altyapısının güvenliği (hacker) noktasında kaygılarınız yoksa, verilerinizi, rakiplerinize pazarlama amacıyla kötüye kullanmayacağınız güveniyorsanız (en çok sipariş aldığınız müşteriler, hangi tedarikçilerden ne kadar maliyetle ürün aldığınız vs.), eğer bu gibi konular hakkında endişe taşımıyorsanız o zaman bir bulut satış programı sizin  için uygunu olacaktır.

Bu tercih “kontrol manyağı” olup olmamakla ilgili bir durum olmamakla birlikte, parasını ödediğiniz bir ürünü fiziksel olarak elinizde tutmayı seven birisi misiniz? İşletme sahiplerinin birçoğu istedikleri takdirde kolayca kontrolü ellerinde tutmak isterler, dolayısıyla işinizi yürüten barkod sistemi ile ilgili bir şeylerin sizin kontrolünüzde olup olmaması  sorun teşkil etmiyor ise bulut sistemi sizin için uygundur.

Satış Programınız, Bulut ve İnternet Hızınız

Son olarak işletmenizin bulunduğu bölgede internet hizmetinden memnun musunuz ? yoksa sık sık yavaşlıyor ve olmasını istediğinizden daha sık kesinti mi yaşıyorsunuz ? Bilmeniz gereken “bulut” sistemleri internet üzerinden bağlanarak çalışır. Bu durumda “bulut” üzerinde, yalnızca internet hızınızla ve kesintisiz internet bağlantınız olduğu sürece programı kullanabilirsiniz. Süper hızlı bir internetiniz olsa bile bilgisayarınızda daha fazla gecikme ve hız eksikliği olacaktır. Bilgisayarınız internet üzerinde bir yerde bulunan başka bir bilgisayar ile iletişim kurup çalışıyor. Kendi bilgisayarınızın diskini kullanmamaktadır.

Buluttaki çoğu program bir web tarayıcı üzerinden çalışmaktadır. Temelde internet’te bir program çalıştırıyorsunuz dur. Barkod Sistemi için istenilen kadar çok erişim ve kontrol olmayacaktır. Kendi sabit diskinizde ve windows işletim sisteminizde çalışmamaktadır. Bu nedenle, barkod sisteminde barkod okuyucu, kart okuyucu, yazıcı, çekmece gibi birkaç temel giriş / çıkış donanım aygıtından çok daha fazlasını kullanma lüksüne sahip olamayacaksınız.

Bir bulut hizmeti için aylık olarak ödeme yaparsınız, hiçbir zaman bitmeyecek bir abonelik ödemesi. Tıp endüstrisinin semptomlara yönelik tedaviler yaptığı gibi hayatınızın geri kalan kısmında ihtiyacınız olan ilaçları almak yerine, sonsuza dek her gün “tedaviye” gitmek gibi bir sistem sunulmaktadır.

Karar sizindir ! Satış programı için bulutta bulunmanın herhangi bir avantajı olabilir mi ? İnternet’te nerede olursanız olun, dünyanın neresinde olursanız olun.

Sending
Bu sayfa size yardımcı oldu ise puan verin
4 (2 votes)
BarkodSis İndir