Stok Takip Programı

Stok takip gerektiren her senaryoda BarkodSis Stok Takip Programı sunduğu çözümlerle, stoklarınızı kolayca takip etmenize ve yönetmenize yardımcı olur.

Temel bir matematik sorusu ile başlayalım: Ahmet’in stok girişi yaptığı 60 rulmanı var. Sekiz tanesini satıyor. Kaç tane rulmanı kaldı ?

Şimdi, başka bir soru: Ahmet’in 60 rulmanı var. Sekiz rulmak için sipariş aldı. Ardından dördünü müşterisine stok çıkışı yaparak gönderiyor. Ahmet’in stoklarında kaç tane rulman kaldı ?

Bu tür sorular barkodlu stok takip (envanter) yönetimine özgü problemlerdir. Ahmet’in ilk sorusu sonunda 52 rulmana, ikinci sorusunda ise 56 rulmana sahip olmasının nedeni budur.

Stok programı basit aritmetik işlemlerin ötesine geçmektedir. Ahmet’in stoğunda 56 rulman vardır, çünkü sekiz rulman siparişinden dördünü sevk ediyor.

Diğer dört rulman müşteriye teslim edilene kadar siparişte ya da deposunda gözükmesi gerekiyor. Ürün gamı arttıkça Ahmet’in tüm ürünleri takip edebilmesi için önemli bir organizasyon – otomasyon tekniğine ihtiyacı olacaktır.

Stok Takip Programı nedir?

Stok programı, bir işletmenin kullanılabilir ürünlerinin hacmini, çeşitliliğini, fiyatlandırmasını ve yerini denetleme eylemidir.

Ürün depoda ise, işletmenin envanterinin parçası olarak sayılır. Tedarik zinciri boyunca yönetilir.

Malların üreticiden depoya sonra da bu tesislerden satış veya ihtiyaç noktalarına akışını denetler. Stok takip yönetiminin temel işlevi, depo veya satış noktasına girerken veya çıkarken her yeni veya iade edilen ürünün ayrıntılı bir kaydını tutmaktır.

Bu nedenle, Ahmet’in 60 rulmanı örneğimizde, sekiz adet sattıktan sonra hala 56 rulmana sahiptir. Şu anda depolarında ne olduğunu, ürününün kaç biriminin sipariş edildiğini, envanterinin kaç tane sevkiyat ya da alım olduğunu bilmek temel envanter yönetiminin bir parçasıdır.

İşiniz büyüdükçe, takip programı olmadan – stokları elle yönetmek kaçınılmaz olarak zorlaşacaktır – ister işletmeniz içinde şantiyelerinize ürün gönderin, isterseniz ürünlerinizi hem perakende hem de e-ticaret sitenizde satıyor olun.

Stok yönetiminde temel hususlar esasen kuruluşun büyüklüğü veya türüne bakılmaksızın aynıdır. Depo takip yönetiminde mallar, hammadde veya bileşenler formunda barkod desteği ile depoya teslim edilir. Raflara yerleştirilirler. Daha sonra mallar depolama alanlarından talep eden müşterilere gönderilirler.

Barkodsis Raporlama

Perakendeciler akıllı satın alma kararları almak istemektedir ve küçük işletmeler için Barkodsis, ne kadar ürün satın alınacağı, ne kadar satış yapılacağı ve indirim yapılıp yapılmayacağı konusunda değerli bilgiler sağlar. İşiniz büyüdükçe, ayın sonunda çalışan raporların size gerçekten ihtiyacınız olan tüm verileri sağlayacağını göreceksiniz.

Satış rakamlarınızın ötesindeki diğer finansal verileri de gözden kaçırmayın. Ortalama müşterinizin ne kadar harcadığını, hangi ödeme yöntemini kullandıklarını ve ne satın aldıklarını görebileceksiniz. Satılan Malların Maliyeti ile ilgili raporları çalıştırın, böylece ürün marjlarına bakarak gerçekten iyi bir getiri elde edip etmediğinizi görebilirsiniz. Ortalama satış rakamını artırmaya çalışırken, işletme hedeflerinizi bu verilere göre formüle edin.

Stok Takip Programı işletmeler için neden değerli? İşletmeler, genişlemeyi destekleyecek veriler olmadan büyüyemez. Sistem sadece bu verileri sağlamaz; Aynı zamanda veriler üzerinde hareket etmenize yardımcı olacaktır. Faturalar, yeni ürünler ve çalışanlar ekledikçe sisteminizde sizinle birlikte büyüyecektir.

Barkod Sistemleri ile İşletmenizi kolayca büyütün

Ürün gamınız azda olsa, zaman içinde büyüyecek de olsa işletmenize böyle bir sistemi daha sonra değil, ilk öncelik olarak yapınıza entegre etmeniz, işinize ölçeklenebilirlik kazandırır.

Ölçeklenebilirlik. İşletmenizde bir ürün, 100 ürün veya 10.000 ürün olup olmadığından bağımsız olarak aynı şekilde çalışacağı anlamına gelir.

İşletmeniz tarafından benimsenecek BarkodSis yazılımı, ekibinizin yeni üyelerini kolay şekilde eğitir. “Ürün aramak” veya ürün açıklamalarını ve fiyatları ezberlemek yerine, yeni ekip üyeniz ürünü, barkod okuyucu yardımıyla okutarak hatasız işlem yapabilir.

BarkodSis programı profesyonel görünüm sunacaktır!

Barkod Sistem kullanan işletmeler rakiplerine göre iki kat avantaja sahiptir. Öncelikle Mağaza barkod örneklerinde olduğu gibi kontrolü sağlar. Müşterinin kasada harcadığı süreyi önemli ölçüde azaltır. Müşterinin satın alım işlemini mağaza sistemi kullanarak, hızlı, kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeniz durumunda, mevcut yapınıza göre müşterilerinizde daha iyi izlenim bırakırsınız.

Stok takip programı çalışma seçenekleri

Çok şubeli satış yapan işletmeler de, BarkodSis programı online ve offline (çevirimiçi ve çevrimdışı) çalışma özelliği ile satışları merkezinizde toplar.

Şube veya merkez’de internet olmaması durumunda offline (çevimdışı) özelliği sayeside satış yapmaya devam edilir. İnternet bağlantısı geri geldiğinde gerçekleşmiş satışlar sistem tarafndan arka planda merkeze aktarılır.

Stok Takip Program Özellikleri

 •  Barkod okuyucu kullanarak sistemi çalışma
 •  Barkod yazıcı ayrımı yapmaz.
 •  Dokunmatik bilgisayar sistemi ile uyumludur.
 •  Tüm terâzi sistemleri ile tam entegre çalışır.
 •  Ürün etiket yazdırma özelliği.
 •  Ayrıntılı raporlar.
 •  Sepet toplamını günlük kurlar üzerinden dolar, euro, sterlin karşılıklarını gösterme.
 •  Mobil patron raporu üzerinden işletme takibi.
 •  Sınırsız kullanıcı tanımlama.
 •  Müşteri bekletme. Birden fazla müşteriye satış imkânı.
 •  Telefon sipariş özelliği. Sınırsız müşteri ödeme takibi.
 •  Günlük, haftalık, aylık, yıllık raporlar alabilme.
 •  Online/Offline çalışabime. Şubeleri tek merkezden yönetin.
 •  Plasiyer ve kasiyer takibi.
 •  Barkod olmayan ürünlere tek dokunuşla etiket yazdırma.
 •  Vadesi geçen ödemelerin hatırlatılması.
 •  Stok miktarlar ve tutar hesaplama.
 •  SMS kullanarak müşteri bilgilendirme.
 •  Ankara, istanbul, izmir, bursa, hangi şehirde olursanız olun, kurulum, eğitim.
Sorularınız için telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.
Sending
Bu sayfa size yardımcı oldu ise puan verin
0 (0 votes)
BarkodSis İndir