Yerli Üretim Logosu Raf ve Fiyat Etiketi Baskı Programı

BarkodSis programı Yerli Üretim Logosu Raf ve Fiyat Etiketi Baskı Programı. Yerli üretim logosunu raf veya fiyat etiketi üzerinde kolayca basmanızı sağlar. Tüm satışlarınızı barkod okuyucu yardımı ile BarkodSis programını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yerli Üretim logosu kullanımı bugünden itibaren zorunlu! Cezası var.

Üretim yeri Türkiye olan ve perakende olarak satışa sunulan ürünlerin fiyat etiketlerinde ‘Yerli Üretim‘ logosu, birim fiyatı ve fiyat değişiklik tarihinin yazdırılması zorunlu hale geldi. Logonun haksız ve yersiz olarak mevzuata aykırı şekilde kullanımının tespiti halinde, ilgililer hakkında fiyat etiketine ilişkin aykırılıklar için etiket başına 274 lira idari para cezası uygulanacak.

Yerli Üretim Logosu Raf ve Fiyat Etiketi Baskı Programı

BarkodSis programı Fiyat Etiketlerine Menşe ülke Türkiye olan ürünlerde Yerli Üretim Logosunu otomatik ekler. Ürünün Birim Fiyatını hesaplayarak son değişiklik tarihi ile birlikte etikete aktarır.  Fiyat Etiketi Baskı Programının 7 günlük deneme sürümünü buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

yeri üretim birim fiyat baskı programı

 

FİYAT ETİKETLERİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU KULLANIMINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR

Etiket, tarife ve fiyat listelerinde bulunması zorunlu hususlar, Fiyat Etiketi Yönetmeliği’nin “Etiket bulundurma zorunluluğu” başlıklı 5 inci maddesinde düzenlenmiştir. Buna göre perakende olarak satışa sunulan mal veya hizmetlere ilişkin etiket, tarife ve fiyat listelerinde, malın üretim yeri, ayırıcı özelliği, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve birim fiyatının belirtilmesi zorunludur.

18/9/2018 tarihli ve 30539 ve sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak, 3/10/2018 tarihinde yürürlüğe girecek olan düzenleme ile anılan Yönetmelik maddesinde değişikliğe gidilerek etiket ve listelerde bulunması zorunlu bilgilere;

d) Malın satış fiyatı ve birim fiyatının uygulanmaya başladığı tarih,
e) Üretim yeri Türkiye olan mallar için, Bakanlıkça tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaret.” hususları eklenmiştir.

Bu doğrultuda tüketicilere yönelik mal satışlarında, ürünün ülkemizde üretildiğini göstermek üzere tüketicilerin dikkatini ilk bakışta çekecek nitelikte “YERLİ ÜRETİM” logosu hazırlanmıştır.
Üretimi Türkiye’de yapılan ürünlerin etiket, tarife ve fiyat listelerinde kullanılması zorunlu “YERLİ ÜRETİM” logosunun Bakanlıkça belirlenmiş şekline ve kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlara aşağıda yer verilmiştir.

  1. “YERLİ ÜRETİM” logosunun Türkiye’de üretilen tüm ürünlerin etiketlerinde, tarife ve fiyat listelerinde kolaylıkla görünebilir ve okunabilir şekilde bulunması zorunludur.
  2.  Logo, tüketicilerin rahatça görebileceği şekilde ve orijinal renklerinde yerleştirilmelidir.

  1.  Logonun küçültülmesi veya büyütülmesi gereken durumlarda “YERLİ ÜRETİM” Logosu Kurumsal Kimlik Kılavuzunda yer alan oranlara uyulmalıdır.

Fiyat Etiketi Yönetmeliği için tıklayınız.
Yerli Üretim Logosu Kurumsal Kimlik Kılavuzu için tıklayınız.
Yerli Üretim Logosu Renkli Vektörel Görseli
Yerli Üretim Logosu Siyah Beyaz Vektörel Görseli
Fiyat Etiketi örnekleri için tıklayınız.
Yerli Üretim Logosu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Fiyat Etiketinde Yerli Üretim Logosu Kullanımına İlişkin Tebliğ

Sending
Bu sayfa size yardımcı oldu ise puan verin
5 (1 vote)
BarkodSis İndir