M A K R O C E L L
Stok Takip Programı ve Sistemi

Stok Takip Programı ve Sistemi

Stok takibi gerektiren her senaryoda BarkodSis Stok Takip Programı ve Sistemi sunduğu çözümlerle, stoklarınızı kolayca yönetmenize yardımcı olur.


Temel bir matematik sorusu ile başlayalım: Ahmet'in 60 rulmanı var. Sekiz tanesini satıyor. Kaç tane rulmanı kaldı ?


Şimdi, başka bir soru: Ahmet'in 60 rulmanı var. Sekiz rulmak için sipariş aldı ardından dördünü müşterisine gönderiyor. Ahmet'in envanterinde kaç tane rulman kaldı ?


Bu tür sorular stok (envanter) yönetimine özgü problemlerdir. Ahmet'in ilk sorusu sonunda 52 rulmana, ikinci sorusunda ise 56 rulmana sahip olmasının nedeni budur.


Stok yönetimi programı basit artimetik işlemlerin ötesine geçmektedir. Ahmet'in envanterinde 56 rulman vardır, çünkü sekiz rulman siparişinden dördünü sevk ediyor.


Diğer dört rulman müşteriye teslim edilene kadar siparişte ya da deposunda gözükmesi gerekiyor. Ürün gamı arttıkça Ahmet'in tüm ürünleri takip edebilmesi için önemli bir organizasyon - otomasyon tekniğine ihtiyacı olacaktır.


Stok Takip Programı ve Sistemi nedir?


Envanter yönetimi, bir işletmenin kullanılabilir ürünlerinin hacmini, çeşitliliğini, fiyatlandırmasını ve yerini denetleme eylemidir. Ürün depoda ise, işletmenin envanterinin parçası olarak sayılır. Tedarik zinciri boyunca yönetilir.


Malların üreticiden depoaya sonrada bu tesislerden satış veya ihtiyaç noktalarına akışını denetler. Envanter yönetiminin temel işlevi, depoya veya satış noktasına girerken veya çıkarken her yeni veya iade edilen ürünün ayrıntılı bir kaydını tutmaktır.


Bu nedenle, Ahmet'in 60 rulmanı örneğimizde, sekiz adet sattıktan sonra hala 56 rulmana sahiptir. Şu anda envanterinde ne olduğunu, ürününün kaç biriminin sipariş edildiğini, envanterinin kaç tane sevkiyat ya da alım olduğunu bilmek temel envanter yönetiminin bir parçasıdır.


İşiniz büyüdükçe, stok takip - envanteri elle yönetmek kaçınılmaz olarak zorlaşacaktır - ister işletmeniz içinde şantiyelerinize ürün gönderin, isterseniz ürünlerinizi hem perakende hemde e-ticaret sitenizde satıyor olun.


Stok Yönetiminde temel hususlar esasen kuruluşun büyüklüğü veya türüne bakılmaksızın aynıdır. Envanter yönetiminde mallar, ham madde veya bileşenler formunda depoya teslim edilir. Raflara yerleştirilirler. Daha sonra mallar depolama alanlarından talep eden müşterilere gönderilirler.


Stok Takip Programı ve Sistemi ile İşletmenizi kolayca büyütün


Ürün gamı az da olsa, zaman içinde büyüyecek de olsa işletmenize Stok Takip Programı ve Sistemi daha sonra değil, ilk öncelik olarak yapınıza entegre etmeniz, işinize ölçeklenebilirlik kazandırır.


Ölçeklenebilirlik. İşletmenizde bir ürün, 100 ürün veya 10.000 ürün olup olmadığından bağımsız olarak aynı şekilde çalışacağı anlamına gelir.


İşletmeniz tarafından benimsenecek BarkodSis ekibinizin yeni üyelerini kolay şekilde eğitir. Malzeme aramak veya malzeme açıklamalarını ezberlemek yerine yeni ekip üyeniz ürünü, okuyucu yardımıyla okutarak işlem yapabilir.


Envanter yönetimi için BarkodSis Stok Takip Programı bir depodaki ürünlerin miktarını takip eder. Müşteri talebini yerine getirmek, karlı şekilde çalışmak için doğru miktarda ürünün el altında bulundurulmasını sağlar. Birden fazla depoya yayılabilen binlerce stoklama birimini takip etmenizi kolaylaştırır.


BarkodSis Envanter programı, stok takibi gerektiren her senaryoda sunduğu çözümlerle, stoklarınızı kolayca yönetmenize yardımcı olur.
BarkodSis Stok Takip Programı Özellikleri

 • Tüm okuyucularla çalışır.
 • Etiket yazıcı ayrımı yapmaz.
 • Dokunmatik bilgisayarlarla uyumludur.
 • Tüm terâzi sistemleri ile tam entegre çalışır.
 • Stok etiket yazdırma özelliği.
 • Ayrıntılı raporlar.
 • Ürün fiyatlarını günlük kurlar üzerinden farklı para birimlerinde gösterme.
 • Mobil patron raporu üzerinden işletme takibi.
 • Sınırsız kullanıcı tanımlama.
 • Müşteri bekletme. Birden fazla cariye işlem imkânı.
 • Telefon sipariş özelliği. Sınırsız cari ödeme takibi.
 • Günlük, haftalık, aylık, yıllık ciro raporları alabilme.
 • Online/Offline çalışabilir. Şubelerin sistemi tek merkezden yönetilir
 • Hem Plâsiyer hem kasiyer takibi.
 • Etiketi olmayan ürünlere tek dokunuşla barkod yazdırma.
 • Vadesi geçen ödemelerin hatırlatılması.
 • E-ticaret sistemi ile entegre çalışabilir.
 • Toplu veya şube bazında Stok stok miktarları ayrıca tutarını hesaplama.
 • SMS kullanarak cari bilgilendirme.
 • Ankara, istanbul, izmir, bursa, hangi şehirde olursanız olun, kurulum, eğitim.
  Etiket: 
 •      


BarkodSis

Stok Takip Programı ve Sistemi Yazılım ModülleriTamamlanmış Projeler

Farklı sektörlerde yüzlerce firmada kullanılmaktadır.

Hızlı Destek

İhtiyaç duyduğunuzda servis beklemeden anında hizmet alırsınız.

Tek Ücret

Yazılım lisansı için bir kez ücret ödersiniz. Aylık veya yıllık ücreti yoktur.

MAKROCELL
Mağaza Satış Sistemleri

Barkodlu satış sektöründe 10 yıldır kullanılmakta olan BarkodSis , işletmeniz için ideal bir yazılımdır. Sitemizden deneme sürümünü indirip ücretsiz yedi gün süreyle test edebilirsiniz. Program lisansı için bir kez ücret ödersiniz. Aylık veya yıllık bir ücreti yoktur.

Yazılım Yükle
BarkodSis
E-TİCARET

Mağazanızı internete taşıyın.

bize ulaşın
Entegre satışın kolaylığını şimdi keşfedin.

Hem mağazanız hemde internet sitenizden satışa başlayın, tümünü tek noktadan yönetin.1

SATIŞ EKRANI

İsterseniz barkod okuyucu ile veya belirleyecek olduğunuz ürünlere birer düğme oluşturarak kolayce sepete ekleyebilirsiniz.

2

ÖKC ENTEGRASYONU

Beko ve Hugin yeni nesil yazarkasa, yazarkasa/pos cihazlarına entegre çalışabilir, kasa fişinin otomatik çıkmasını sağlayabilirsiniz.

4

KARMA KOLİ

Belirlediğiniz ürünleri bir araya toplayarak, karma koli haline getirerek yılbaşı sepeti gibi ürünleri tek barkod okutarak işlem yapmanızı sağlar.

5

MOBİL ERİŞİM

İnternet erişimi olan herhangi bir cihaz kullanarak cari, stok, ciro bilgilerine anında ulaşabilir, yapılan tahsilatların girişini gerçekleştirebilirsiniz.

6

TEKLİF MODÜLÜ

Cariler için farklı teklifler oluşturabilir, geriye dönük izleyebilir, satışa dönüşen tekliflerinizi birleştirerek tek faturada çıktı alabilirsiniz.

7

PLASİYER TAKİBİ

Firmanız içinde veya firma dışında çalışan personelinizin ne tutarda işlem yaptığını, performası ile primlerini hesaplayabilirsiniz.

8

PARA PUAN

Müşterilerin yapacakları alışverişler karşılığında para puan kazanmaları bu puanları alışverişlerinde kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

9

SOĞUK SATIŞ

Müşterilere adreslerinde araçtan satış, faturalama, stok takbi sağlar. Rut üzerinden müşteri ziyaret planlaması verimliliği arttırır.

10

PLANLI KAMPANYA

Belirleyecek olduğunuz tarih aralıklarında, istediğiniz ürünler için indirime yapabilir, indirim başlama / bitiş tarihlerini belirleyebilirsiniz.

11

TERAZİ ÜRÜNLERİ

Tüm barkodlu terazilerle entegre çalışır. Terazinin barkod baskı özelliği olmasa bile kilogramlı ürünlerin satışını yapmanıza imkan tanır.

12

OTOMATİK YEDEK

Otomatik yedekleme özelliği ile hem bilgisayarınıza hemde isterseniz Dropbox üzerine bilgilerinizi periyodik olarak güvenle yedekler.

BarkodSis Memnun Müşteri
Memnun Müşteri