BarkodSis e-Ticaret

BarkodSis
e-Ticaret entegrasyonu
Api!..

Barkodsis Api, müşterilerine ücretsiz sunulan bir engrasyon uygulamasıdır. Api ile 3. taraf uygulamalar (e-ticaret, pazaryeri vs.) arasında haberleşme sağlanır. Api uygulaması doğrudan hiçbir platform ile entegre değildir. Hangi e-ticaret platformu kullanılıyor ise iki uygulama arası haberleşme müşteri tarafından sağlanmaktadır.

BarkodSis Api, programının e-ticaret ve pazaryeri dükkanlarında ki görevi entegrasyon yani bütünleştirme işlemlerini sağlamaktır. Bir entegrasyon işlemi, BarkodSis kullanıcılarının e-dükkanları (sanal pazaryerlerindeki e-mağazaları, e-ticaret siteleri vb.) ile fiziki mağazalarında gerçekleşen işlemlerin kayıt ve kontrol altına alınmasını ve iş yükünü azaltmasını hedefler.

E-Ticaret Entegrasyon api yöneticisi ile bu noktalar arasındaki tüm bilgi tek sistem üzerinde toplanır. BarkodSis kullanıcıları fiziksel mağazasını, birden fazla e-dükkan ve birden fazla kaynağı tek program üzerinden takip edebilir. Böylece tüm satış, analiz, faturalama, stok takibi gibi işlemleri yine tek programdan kolayca yönetebilir.

BarkodSis ile kullanıcılar bir kez tanımlama yaparak tüm fiziki mağazaları ve e-dükkanları için ürün yönetimi, fiyat güncelleme ve stok miktar güncelleme, alınan siparişlerin faturalanması gibi işlemlerin her gün otomatik olarak yapılmasını sağlayabilirler.

Hem fiziksel mağazada hemde e-ticaret platformlarında pazarlanan ürünlerin öncelikle stok mevcutlarının doğru olduğundan emin olması gerekmektedir. Ürünü yok satmak müşteride güven kaybına neden olmaktadır. BarkodSis belirleyeceğiniz periyotlarda bu platformlardaki ürünlerin stok mevcutlarının güncel olmasını sağlar.

Bir sonraki aşama alınan siparişlerin faturalandırılması ve stok takibi ile devam eder. Müşteri siparişi e-ticaret platformuna düştüğünde otomatik olarak BarkodSis programına aktarılır, faturalandırılır ve ilgili ürünlerin stoklarından düşülmesi sağlanır.

Sevkiyat aşamasında ise hatalı ürün, eksik veya fazla miktarda ürün gönderilmesinin önüne geçmek için el terminalleri yardımı ile müşterinin verdiği ürünler okutularak siparişleri ile karşılaştırılır bu sayede personel bazlı hataların ürünler kargoya verilmeden önce önüne geçilmesi sağlanır.

  • Gereksiz iş yükü azalır.
  • Maliyetlerden ve zamandan tasarruf sağlar.
  • Stokların tek noktadan takibini sağlar.
  • Hatalı sipariş gönderimini minimize eder.

BarkodSis Api ile e-Ticaret

BarkodSis ile fiziksel ve dijital mağazanızı birlikte yönetebilir, stok ve sipariş süreçlerini takip edebilirsiniz.

e-Ticaret Nedir?

E-ticaret veya elektronik ticaret, internet üzerinden gerçekleştirilen işlemleri ifade eder. Bireyler ve şirketler, çevrimiçi ürün ve hizmet satın aldıklarında veya sattıklarında, e-ticaretle meşgul olurlar. E-ticaret terimi ayrıca çevrimiçi açık artırmalar, internet bankacılığı, ödeme ağ geçitleri ve çevrimiçi biletleme gibi diğer faaliyetleri de kapsar.

İşletmeden Tüketiciye (B2C)

Adından da anlaşılacağı gibi, B2C e-ticaret modeli, işletmeler ve bireyler arasındaki bir işlemi temsil eder. B2C e-ticaret, hem fiziksel hem de çevrimiçi perakendeciler arasında en yaygın iş modelidir.

İşletmeden işletmeye (B2B)

B2B e-ticaret modelinde yer alan her iki taraf da işletmelerdir. Bu tür bir işlemde, bir işletme diğerine ürün ve/veya hizmet sağlar.

Tüketiciden işletmeye (C2B)

C2B iş modeli, şirketlerin değer yaratan kişiler olduğu geleneksel işletmeden tüketiciye modelin aksine, bireylerin işletmeler için değer yarattığı bir işlemi temsil eder. Tüketiciler şirketlere ürün ve/veya hizmet sağlar, projelerde işbirliği yapar ve nihayetinde işletmelerin kârlarını artırmalarına yardımcı olur.
Uzak çalışanları ve şirketleri birbirine bağlayan serbest çalışan bir platform olan Freelancer , iki tarafı C2B işlemlerine dahil eden bir şirket örneğidir.
Bayimiz olun

İş ortağımız olmak ister misiniz?

Müşteriye değer veren, müşterisi ile hareket eden
ve hizmet verdiği firmalarca aranılan iş ortakları arıyoruz.
Barkod PC

BarkodPC E-Ticaret Sitemiz

Barkod Sistemi ve Satış Programları e-ticaret
sitemizden herzaman güvenle temin edebilirsiniz.