Stok Takip Programı

Stok Takip Programı

Stok takip gerektiren her senaryoda BarkodSis Stok Takip Programı sunduğu çözümlerle, stoklarınızı kolayca takip etmenize ve yönetmenize yardımcı olur.


Temel bir matematik sorusu ile başlayalım: Ahmet'in stok girişi yaptığı 60 rulmanı var. Sekiz tanesini satıyor. Kaç tane rulmanı kaldı ?


Şimdi, başka bir soru: Ahmet'in 60 rulmanı var. Sekiz rulmak için sipariş aldı ardından dördünü müşterisine stok çıkışı yaparak gönderiyor. Ahmet'in stoklarında kaç tane rulman kaldı ?


Bu tür sorular barkodlu stok takip (envanter) yönetimine özgü problemlerdir. Ahmet'in ilk sorusu sonunda 52 rulmana, ikinci sorusunda ise 56 rulmana sahip olmasının nedeni budur.


Stok programı basit aritmetik işlemlerin ötesine geçmektedir. Ahmet'in stoğunda 56 rulman vardır, çünkü sekiz rulman siparişinden dördünü sevk ediyor.


Diğer dört rulman müşteriye teslim edilene kadar siparişte ya da deposunda gözükmesi gerekiyor. Ürün gamı arttıkça Ahmet'in tüm ürünleri takip edebilmesi için önemli bir organizasyon - otomasyon tekniğine ihtiyacı olacaktır.


Stok Takip Programı nedir?


Stok programı, bir işletmenin kullanılabilir ürünlerinin hacmini, çeşitliliğini, fiyatlandırmasını ve yerini denetleme eylemidir. Ürün depoda ise, işletmenin envanterinin parçası olarak sayılır. Tedarik zinciri boyunca yönetilir.


Malların üreticiden depoya sonra da bu tesislerden satış veya ihtiyaç noktalarına akışını denetler. Stok takip yönetiminin temel işlevi, depo veya satış noktasına girerken veya çıkarken her yeni veya iade edilen ürünün ayrıntılı bir kaydını tutmaktır.


Bu nedenle, Ahmet'in 60 rulmanı örneğimizde, sekiz adet sattıktan sonra hala 56 rulmana sahiptir. Şu anda depolarında ne olduğunu, ürününün kaç biriminin sipariş edildiğini, envanterinin kaç tane sevkiyat ya da alım olduğunu bilmek temel envanter yönetiminin bir parçasıdır.


İşiniz büyüdükçe, takip programı olmadan - stokları elle yönetmek kaçınılmaz olarak zorlaşacaktır - ister işletmeniz içinde şantiyelerinize ürün gönderin, isterseniz ürünlerinizi hem perakende hem de e-ticaret sitenizde satıyor olun.


Stok yönetiminde temel hususlar esasen kuruluşun büyüklüğü veya türüne bakılmaksızın aynıdır. Depo takip yönetiminde mallar, hammadde veya bileşenler formunda barkod desteği ile depoya teslim edilir. Raflara yerleştirilirler. Daha sonra mallar depolama alanlarından talep eden müşterilere gönderilirler.


Barkodsis Raporlama


Perakendeciler akıllı satın alma kararları almak istemektedir ve küçük işletmeler için Barkodsis, ne kadar ürün satın alınacağı, ne kadar satış yapılacağı ve indirim yapılıp yapılmayacağı konusunda değerli bilgiler sağlar. İşiniz büyüdükçe, ayın sonunda çalışan raporların size gerçekten ihtiyacınız olan tüm verileri sağlayacağını göreceksiniz. Küçük işletmeler için bir Stok Takip Programı, satışları günlük, haftalık, aylık ve yıllık görüntülemenize izin verir ve belirli veri kümelerini yakalamak için yapılandırılabilir. Satış modellerini belirlemek, hangi stokların seri satıldığı ve hangilerinin satılmadığını belirlemenize yardımcı olabilir, böylece stratejik satın alma kararları verebilirsiniz.


Satış rakamlarınızın ötesindeki diğer finansal verileri de gözden kaçırmayın. Ortalama müşterinizin ne kadar harcadığını, hangi ödeme yöntemini kullandıklarını ve ne satın aldıklarını görebileceksiniz. Satılan Malların Maliyeti ile ilgili raporları çalıştırın, böylece ürün marjlarına bakarak gerçekten iyi bir getiri elde edip etmediğinizi görebilirsiniz. Ortalama satış rakamını artırmaya çalışırken, işletme hedeflerinizi bu verilere göre formüle edin.


Stok Takip Programı işletmeler için neden değerli? İşletmeler, genişlemeyi destekleyecek veriler olmadan büyüyemez. Sistem sadece bu verileri sağlamaz; Aynı zamanda veriler üzerinde hareket etmenize yardımcı olacaktır. Faturalar, yeni ürünler ve çalışanlar ekledikçe sisteminizde sizinle birlikte büyüyecektir.BarkodSis Raporlama

Stok Takip Programı ile İşletmenizi kolayca büyütün.


Ürün gamı az da olsa, zaman içinde büyüyecek de olsa işletmenize takip programını daha sonra değil, ilk öncelik olarak yapınıza entegre etmeniz, işinize ölçeklenebilirlik kazandırır.


Ölçeklenebilirlik. İşletmenizde bir ürün, 100 ürün veya 10.000 ürün olup olmadığından bağımsız olarak aynı şekilde çalışacağı anlamına gelir.


İşletmeniz tarafından benimsenecek BarkodSis Takip Programı ekibinizin yeni üyelerini kolay şekilde eğitir. Malzeme aramak veya malzeme açıklamalarını ezberlemek yerine yeni ekip üyeniz ürünü, okuyucu yardımıyla okutarak işlem yapabilir.


BarkodSis Stok programı bir depodaki ürünlerin miktarını takip eder. Müşteri talebini yerine getirmek, karlı şekilde çalışmak için doğru miktarda ürünün el altında bulundurulmasını sağlar. Birden fazla depoya yayılabilen binlerce stoklama birimini takip etmenizi kolaylaştırır.


Çözüm: BarkodSis stok takip programı her senaryoda sunduğu çözümlerle, stoklarınızı kolayca yönetmenize yardımcı olur.


BarkodSis ile işletmenizi büyütün

Stok programı nasıl çalışır?


Çok şubeli satış yapan işletmeler de, BarkodSis programı online ve offline (çevirimiçi ve çevrimdışı) çalışma özelliği ile satışları merkezinizde toplar. Şube ve merkezde internet bağlantısının aktif olması durumunda gerçekleşen her satış anlık olarak merkezinize transfer edilir. Şube veya merkez'de internet olmaması durumunda offline (çevimdışı) özelliği sayeside satış yapmaya devam edilebilir. İnternet bağlantısı geri geldiğinde gerçekleşmiş satışlar sistem tarafndan arka planda merkeze aktarılır.


BarkodSis sistemi nasıl kurulurBarkodSis Stok Programı Özellikleri

 • Tüm okuyucularla çalışır.
 • Etiket yazıcı ayrımı yapmaz.
 • Dokunmatik bilgisayarlarla uyumludur.
 • Tüm terâzi sistemleri ile tam entegre çalışır.
 • Stok etiket yazdırma özelliği.
 • Ayrıntılı raporlar.
 • Ürün fiyatlarını günlük kurlar üzerinden farklı para birimlerinde gösterme.
 • Mobil patron raporu üzerinden işletme takibi.
 • Sınırsız kullanıcı tanımlama.
 • Müşteri bekletme. Birden fazla cariye işlem imkânı.
 • Telefon sipariş özelliği. Sınırsız cari ödeme takibi.
 • Günlük, haftalık, aylık, yıllık ciro raporları alabilme.
 • Online/Offline çalışabilir. Şubelerin sistemi tek merkezden yönetilir
 • Hem Plâsiyer hem kasiyer takibi.
 • Etiketi olmayan ürünlere tek dokunuşla barkod yazdırma.
 • Vadesi geçen ödemelerin hatırlatılması.
 • Toplu veya şube bazında Stok stok miktarları ayrıca tutarını hesaplama.
 • SMS kullanarak cari bilgilendirme.
 • Ankara, istanbul, izmir, bursa, hangi şehirde olursanız olun, kurulum, eğitim.
BarkodSis Yazılım Fiyatları
Hazır Barkod Sistemi Fiyatları
BarkodSis Telefon


  Etiket: 
 •      


BarkodSis

Stok Takip Programı Yazılım ModülleriTamamlanmış Projeler

Farklı sektörlerde yüzlerce firmada kullanılmaktadır.

Hızlı Destek

İhtiyaç duyduğunuzda servis beklemeden anında hizmet alırsınız.

Tek Ücret

Yazılım lisansı için bir kez ücret ödersiniz. Aylık veya yıllık ücreti yoktur.

MAKROCELL
Mağaza Satış Sistemleri

Mağaza Barkod Sistemleri sektörün de 12 yılı aşkın süredir kullanılmakta olan BarkodSis programı, işletmeniz için ideal bir yazılımdır. Sitemizden deneme sürümünü indirip ücretsiz yedi gün süreyle test edebilirsiniz.

BarkodSis, barkodlu satış yapılan tüm sektörlerde pekçok işletme tarafından kullanılmaktadır. İhtiyaç doğması halinde sektörünüze özel üreteceğimiz çözümlerimiz ile her zaman yanınızdayız.

Yazılım için bir kez ücret ödersiniz. Aylık veya yıllık bir ücreti yoktur. İhtiyaçlarınıza uygun alternatif çözümler ve fiyatları için e-ticaret sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

BarkodSis
E-DÖNÜŞÜM

E-Fatura Entegrasyonu.

bize ulaşın
faturlarınızı dijital ortama taşıyın.

İşletmenizin ticari faaliyetlerinize hız katarak iş verimliliğini artırın.1

SATIŞ EKRANI

İsterseniz barkod okuyucu ile veya belirleyecek olduğunuz ürünlere birer düğme oluşturarak kolayce sepete ekleyebilirsiniz.

2

ÖKC ENTEGRASYONU

Beko ve Hugin yeni nesil yazarkasa, yazarkasa/pos cihazlarına entegre çalışabilir, kasa fişinin otomatik çıkmasını sağlayabilirsiniz.

4

KARMA KOLİ

Belirlediğiniz ürünleri bir araya toplayarak, karma koli haline getirerek yılbaşı sepeti gibi ürünleri tek barkod okutarak işlem yapmanızı sağlar.

5

MOBİL ERİŞİM

İnternet erişimi olan herhangi bir cihaz kullanarak cari, stok, ciro bilgilerine anında ulaşabilir, yapılan tahsilatların girişini gerçekleştirebilirsiniz.

6

TEKLİF MODÜLÜ

Cariler için farklı teklifler oluşturabilir, geriye dönük izleyebilir, satışa dönüşen tekliflerinizi birleştirerek tek faturada çıktı alabilirsiniz.

7

PLASİYER TAKİBİ

Firmanız içinde veya firma dışında çalışan personelinizin ne tutarda işlem yaptığını, performası ile primlerini hesaplayabilirsiniz.

8

PARA PUAN

Müşterilerin yapacakları alışverişler karşılığında para puan kazanmaları bu puanları alışverişlerinde kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

9

SOĞUK SATIŞ

Müşterilere adreslerinde araçtan satış, faturalama, stok takbi sağlar. Rut üzerinden müşteri ziyaret planlaması verimliliği arttırır.

10

PLANLI KAMPANYA

Belirleyecek olduğunuz tarih aralıklarında, istediğiniz ürünler için indirime yapabilir, indirim başlama / bitiş tarihlerini belirleyebilirsiniz.

11

TERAZİ ÜRÜNLERİ

Tüm barkodlu terazilerle entegre çalışır. Terazinin barkod baskı özelliği olmasa bile kilogramlı ürünlerin satışını yapmanıza imkan tanır.

12

OTOMATİK YEDEK

Otomatik yedekleme özelliği ile hem bilgisayarınıza hemde isterseniz Dropbox üzerine bilgilerinizi periyodik olarak güvenle yedekler.


Bir saniye bekleyin!


Ayrılmadan önce BarkodSis programı 14 gün ücretsiz deneme sürümünü kullanmak ister misiniz ?

Ücretsiz deneyim imkanı:


Programın kullanımı ve özelliklerini deneyimlemeniz için bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.


İhtiyacınız olursa (0850) 480 90 90 hattımızdan mesai saatlerimizde her zaman ulaşabilirsiniz.


Tıklayın Deneme Sürümünü İndirin
BarkodSis Memnun Müşteri
Memnun Müşteri